Przejdź do treści

Nagrody i wyróżnienia (wybór)

1985 i 1987, 1996 – II Nagroda & Nagroda Specjalna i dwa wyróżnienia – Gielniak Graphic Art Competition, Jelenia Góra
1986 – Nagroda Równorzędna – „Papier 86”, Gdańsk
1987 – Nagroda Specjalna – Ogólnopolska Wystawa „Bielska Jesień 87”, Bielsko-Biała (mal.)
1988 – Prize ex Aequo – International Biennial of Graphic Arts, Kraków
1989 – Medal of Honour – International Triennial of Small Graphic Forms, Łódź
1990 – Nagroda w dziedzinie „GRAFIKA I RYSUNEK” – V Biennale Sztuki Gdańskiej, BWA Sopot
1991 – Grand Prix – Ogólnopolska Wystawa „Barwy Dźwięku”, Słupsk – Ustka
1985, 86, 89, 92, 2009 – Pierwsze Nagrody w konkursach „Gdańska Grafika Roku” i „Pomorska Grafika Roku”, GTPS Gdańsk
1995 i 97 – II i III Nagroda – Ogólnopolska Wystawa „Przeciw Wojnie i Przemocy”, Radom
1987 i 98 – Wyróżnienie i Nagroda Wojewody Gdańskiego – X i XV Ogólnopolski Konkurs Otwarty na Grafikę, Łódź
1998 – Nagroda Prezydenta m. Kalisza – International Exhibition of Graphic and Exlibris-Adam Mickiewicz in 200-Year Anniversary of his Birth, Kalisz
2002 – Nagroda Główna Prezydenta m. Gdańska – Wystawa Malarstwa, Rysunku, Grafiki i Rzeźby Polski Północnej, Gdańsk
2003 i 2007 – III Nagroda i wyróżnienie – VIII i IX Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, Olsztyn
2003 – Prize ex Aequo – The 4th International Mini Print Biennial, Cluj-Napoca
2004 – Wyróżnienie – 3rd International Biennial of Miniature Art, Częstochowa
2006 i 2010 – Honorary Certificate of the Highest Quality – Short List – V i VII International Biennial of Drawing, Pilsen
2006 – Nagroda Główna – Andriolli Drawing Competition, Nałęczów; Wyróżnienie – V Ogólnopolskie Triennale Autoportretu, Radom; Wyróżnienie – The Third International Drawing Competition, Wrocław
2007 – Equal Award – 14th International Print Biennial, Varna
2008 – I Nagroda – VI Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, Lubaczów
2009 i 2011 – Medal of Honour – International Biennial Exhibition of Modern Exlibris, Malbork
2009 – Wyróżnienie – The First International Competition Organized by The Ex Libris Association of Vojvodina, Novi Sad
2010 – I Nagroda – The International Contest of Ex-libris and Small Graphics „Żalgiris 600”, Wilno; Award for National Collection – World Gallery of Art on Paper Drawing, Skopje
2011 – Wyróżnienie – 52. Ogólnopolski Konkurs Poetycki o Laur Czerwonej Róży, Gdańsk; Honorowa Nagroda Artystyczna Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki za wystawę „Rysowane nożem” i całokształt działalności artystycznej
2012 – Prize of BBK-Bundesverband – VIII International Biennial of Drawing, Pilsen
2013 – Nagroda w dziedzinie GRAFIKA I RYSUNEK – I Triennale Sztuki Pomorskiej, PGS Sopot
2014 – I Nagroda – VIII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, Lubaczów
2017 – Wyróżnienie – IX Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, Lubaczów
2019 – Triennale Prize – Bangkok Triennale International Print and Drawing Exhibition
2008, 2017, 2022 – Nagroda Prezydenta m. Gdańska w dziedzinie Kultury
2013, 2022 – Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Pomorskiego w dziedzinie Kultury
2022 – Złoty Medal GTPS w 100-lecie Gdańskiego Towarzystwa Naukowego – Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki